DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

DOLAR

32,7878$% 1.53

EURO

35,1602% 0.53

STERLİN

41,6058£% 0.85

GRAM ALTIN

2.456,52%2,76

ÇEYREK ALTIN

3.943,00%1,82

a

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINI AZERBAYCAN MİLLETVEKİLLERİ ZİYARETİ

Sahra Haber-Gündem

Azerbaycan Milletvekilleri Hikmet Mammadov, Fatma Yıldırım, Elman Nasirov, Mahir Abbaszade, Sahib Aliyev AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile birlikte 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu. “Biz 2 devlet 1 milletiz, Türkiye’nin güçlü olmasını istiyoruz, güçlü bir lideri olmasını istiyoruz” mesajı veren heyet, “Dünya 5’ten büyüktür, Türkiye 5’ten büyüktür” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Azerbaycan Milletvekilleri katılımıyla AK Parti İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulundu.

“14 MAYIS SEÇİMLERİNİ TÜRK VE MÜSLÜMAN DÜNYASI BEKLİYORDU“
Milletvekili Çankırı, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin mesaj verdiği konuşmasında, “Azerbaycan parlamentosundan 6 milletvekilimiz bizlere, Türkiye’ye her zamanki gibi destek olmaya geldiler. Azerbaycan’la dostluk ve birlik çerçevesinde dünyaya kardeşlik dersi verdik, herkese örnek olarak Sayın Cumhurbaşkanımız seçildiğinde her zaman ilk olarak Azerbaycan’ı ziyaret etti. Aday tanıtım toplantımızda da Azerbaycan milletvekillerimiz bizimle o mutluluğu paylaşmaya geldiler. Kampanya süreci boyunca bize destek oldular. 14 Mayıs seçimleri sadece Türkiye’nin değil tüm ülkelerin, Türk coğrafyasının, Müslüman aleminin beklediği bir seçimdi. Bizim bu seçimden negatif sonuç almamızı isteyen ülkeler de vardı, Rabbim onları güldürmeye fırsat vermesin. Hizmet şiarıyla çalışan bizlere hizmet etmeyi uzun yıllar nasip etsin” dedi.

“AZERBAYCAN’LA YOL YÜRÜMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUZ”
Biz Azerbaycan vekillerimizle birlikte uzun yıllar Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Yarım kalan işimizi bu Pazar günü bitirip, durmadan, yorulmadan kaldığımız yerden devam edeceğiz. Türkiye Yüzyıl’ında yapacak çok işimiz var. Dış İşleri Komisyonu olarak gittiğimiz ülkelerde Azerbaycan söz aldığında inanın bir Türk vatandaşı olarak inanılmaz büyük gurur yaşıyoruz. ‘Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür ediyoruz, biz 44 günlük Karabağ Mücadelesinde Türkiye’nin destekleriyle zafer kazandık’ diyorlar. Bu destekler sizlere feda olsun. Azerbaycanla yol yürümekten mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

MAMMADOV: “28 MAYIS’TA TÜRK MİLLETİ KAZANACAKTIR”
Heyet Başkanı Milletvekili Hikmet Mammadov, Türkiye’nin 100. yılını kutlayarak başladığı konuşmasında, “2023 yılı 14 Mayıs’ta dünyanın gözünün Türkiye seçimlerinde olduğu bir zamanda büyük bir demokrasi mücadelesi verdiğinizden dolayı tebrik ederim. Bizim Cumhurbaşkanımız her zaman, ‘Tek millet 2 devlet’ diyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan dünyanın yeniden yapılandığı, uluslararası ilişkilerde yeni bir tarihin ortaya çıktığı bu dönemde, ‘dünya 5’ten büyüktür’ diyerek, yeni bir tez ortaya koymuştur. Dünyanın 5’ten büyük olduğunu Türk Milleti tüm dünyaya gösterdi. Azerbaycan ve Türkiye kardeşliği, barış isteyen Türk halklarının arzularını yerine getirmek için büyük emek vermiştir. 28 Mayıs’ta Türk milletinin iradesi tecelli edecektir. Türkiye güçlü olursa, Türk dünyası da İslam dünyası da güçlü olur. 28 Mayıs’ta da 15 Mayıs’ta olduğu gibi Türk Milleti kazanacaktır, biz Türkiye’nin yanındayız, Müslüman dünyasının yanındayız. Dünya, Türkiye’ye siyasi şantaj ederek Türkiye’yi bölmek istiyorlar” diye konuştu.

YILDIRIM: “TÜRK HALKI GELECEĞİ İÇİN DOĞRU KARARI VERECEKTİR”
Azerbaycan Milletvekili Fatma Yıldırım: Burası bizim ikinci vatanımız. Biz bir millet, 2 devletiz. Türk birliğinin güçlenmemesi için karşımızda duran güçler var. 14 Mayıs seçimlerinde de Türk halkı sözünü söylemiştir, 28 Mayıs’ta sözünü söyleyecek, geleceği için doğru kararı verecektir” ifadelerini kullandı.

ABBASZADE: “ERDOĞAN GLOBAL LİDER”
Elman Nasirov: Biz Cumhuriyetin güzelliğini görüyoruz, Türkiye’nin seçimlerini birlikte izliyoruz. Hiçbir ülkede dahi bir şahsiyet yetişmiyor, şükür ki Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’ye liderlik ediyor. Bugün dünyada global lider boşluğu var, Erdoğan bu boşluğu dolduruyor. Biz hissediyoruz Recep Tayyip Erdoğan’ın büyüklüğünü. Türk halkı en doğru seçimi yapacak, Türkiye’nin daha da ilerlemesi için adım atacak” açıklamasında bulundu.

Azerbaycan Milletvekilleri şu açıklamalarda bulundu:

“ERDOĞAN’IN BÜYÜKLÜĞÜ ÖZÜNDENDİR”

Mahir Abbaszade: Bizi Sovyetler döneminde ayırmak istemişler ama bizim birbirimize hasretimiz artmış, sevgimiz artmıştır. Ben Mayıs’ın 6’sından 15’ine kadar Türkiye’nin çeşitli illerinde oldum. Seçimden sonra dünya basının manşetlerini okudum, demokrasi Avrupa’dan gelir deniyordu ama burada bu kadar çok seçmenin özgür iradesine göre oy vermesi bizi çok sevindirdi. Bir kadın gördüm 3 saat gözlem yaptı, sonra girdi oyunu verdi. Bundan böyle dünya Türkiye’den demokrasinin ne olduğunu öğrenecektir. Türkiye son 20 yılda kimseye eğilmedi, kurulan tuzakların hepsinden Erdoğan önderliğinde Türk halkı geldi. ABD’nin rehberi kim olursa olsun, büyük devlet adamı gibi görünecektir, Fransa’nın ki de çünkü bu devletler zaten büyüktür ama Erdoğan’ın büyüklüğü onun özünün büyüklüğündendir. Biz kendisiyle gurur duyuyoruz. Biliyoruz Türk Milleti ayın 28’inde bizi sevindirecek”

“TÜRKİYE 5’TEN BÜYÜKTÜR”
Azerbaycan Milletvekili Sahib Aliyev: “Türk Milleti 14 Mayıs’ta dünyaya gösterdi ki dünya 5’ten büyüktür, Türkiye düzgün seçimi, iradesiyle, demokrasisiyle 5’ten büyüktür. 14 Mayıs seçimleri Karabağ’da verilen mücadeleden az değildir, daha az önemli değildir. Hatay Defne’de az oy alındı ama kocaman hastane yapıldı, bu demokrasi dünyanın neresinde var! Türkiye 14 Mayıs’ta gösterdi ki dünyadan büyüktür. Hiçbir ülkedeki seçime bu derecede dünya basınında yer verilmedi, Türkiye’deki seçime dünya basını adaletsizce yanaştı, Türk seçmeninin iradesini zorlamaya kalktılar. Ama Türk Milleti gösterdi ki, Dünya 5’ten büyüktür, Türkiye 5’ten büyüktür.”

“AFET BÖLGESİ TEŞEKKÜRÜ”

AK Partili Çankırı, Kahramanmaraş’a yapacakları bin konut için ve deprem, yangın, sel gibi afetlerde Türkiye’nin yanında olduğu için Azerbaycan milletvekillerine teşekkür etti.

KİŞİLİ: “BİZ HEP 2 DEVLET 1 MİLLET OLDUK”
AK Parti Medya ve Tanıtımdan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Dilaver Kişili: Biz 2 devlet 1 millet olduk, yaşadığım coğrafyada bunu hep hissettim. Kardeşliğimiz bundan sonraki yüzyıllarda da daim olsun” ifadelerini kullandı.Kaynak;Deniz Doğan

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkan Saygılı’dan CHP İzmir’e ‘Siyah Çelenk’ yanıtı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.