DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

STERLİN

41,0337£% -0.05

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

STERLİN

41,0337£% -0.05

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

a

BİZ BİR PARTİYE DEĞİL, ESNAFIMIZIN GÖNLÜNE TALİBİZ

Sahra Haber-Gündem

ATA; ESNAFIMIZ SİYASİ ATLAMA TAŞI DEĞİLDİR

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde(İESOB) Yalçın Ata Kongre çalışmalarınız aralıksız sürdürüyor. İzmir’de faaliyet gösteren 128 Esnaf ve Sanatkâr Odasının başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Adayı Yalçın ATA, “Hedefimiz, birliğimizi daha da güçlendirerek, esnafımıza kapanan kapıları sonuna kadar açmaktır. İzmir’de faaliyet gösteren 128 Odamıza bağlı Esnafımızın derdiyle dertlenip, sorunlarına çözüm bulmaktır. Biz kapısı, gönlü ve tüm birimleriyle esnafımızın daima hizmetinde olacak bir birliği temsil ediyoruz. Oda Başkanlarımın hepsi bizim yol arkadaşımızdır. Tüm faaliyetlerimizde ve tüm kararlarımızın altında onların imzası ve onların iradesi olacaktır” ifadelerini kullandı.

CHP’den aday olmak için İESOB Başkanlığından istifa eden ve CHP tarafından aday gösterilmeyen Zekeriya Mutlu’dan boşalan başkanlık koltuğu için günler öncesinden adaylığını açıklayan Yalçın Ata kongre çalışmalarını sürdürüyor. İzmir’de faaliyet gösteren 128 Oda başkanı ile çeşitli toplantı ve ziyaretlerle bir araya gelen Ata, “Bugüne kadar sadece süslü sözlerle avutulmuş, yaşadığı zorluklar görmezden gelinmiş, desteksiz ve sahipsiz bırakılmış esnafımıza omuz vermek, her zaman ve her şartta hizmetlerinde olmak için kutlu bir yola çıktık. Biz binlerce yıllık esnaf geleneğini yüreğinde yaşatarak, tüm Oda Başkanlarımızın ellerinden sımsıkı tutarak ve kaybedilen yılları geri getirmek için geliyoruz. Yaraları sarmak için, Oda Başkanlarımızın ve yönetim kurullarının çektiği sıkıntıları ortadan kaldırmak için geliyoruz. Tek amacımız ekmek ve emek sevdasıyla çalışan Oda Başkanlarımızın ve esnaflarımızın önünü açmak ve tüm imkânlarımızı onların hizmetine sunmaktır” dedi.

ESNAFIMIZI SİYASİ ÇIKARLARIMIZA ALET EDEMEYİZ

Ata ayrıca, yeniden İESOB Başkanlığına aday olmak için çalışma yürüten CHP’den Milletvekili Aday Adayı olan Zekeriya Mutlu için de şu ifadeleri kullandı.  İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni bir siyaset mekanizması haline getirmek, Odamızı siyasetin atlama taşı olarak görüp kendisi için bir makam aracı olarak kullanmak son derece yanlış bir tutumdur. Hiç kimse Esnafımızın Birlik gücünü kendi gücü olarak gösteremez. Bu güç şahısların değil, bütün İzmirli Esnaf Odalarının gücüdür. Sayın Mutlu bu gücü kendisi için kullandı. Birliğimizi siyasi çıkarlarına alet etti. Bundan sonra O’nun için en hayırlısı tercih ettiği siyasi yola devam etmesidir.” İfadelerini kullandı.

ESNAF OLARAK DEVAM ETMELİ, BAŞKANLIK HIRSI NİYE?

CHP’den aday gösterilmeyen Zekeriya Mutlu için, “Yaptığı etik değil. Siz tercihinizi siyasetten yana kullanmışsınız. Esnafımızı siyasi makam hırsınız için yolda bırakmışsınız. Tercih ettiğiniz parti de yaptığı durum değerlendirmesinde sizi aday olarak yeterli bulmamış. Şimdi geri dönmek için bunca hırs ve bunca oyun neden sergileniyor? Seçtiğiniz parti gibi İzmir’in Güzide Oda Başkanları ve delegeleri de elbette gerçekleri çok iyi görüyor. Makam için bu kadar hırsa gerek yok. Sayın Mutlu Esnaf olarak kalabilir. Hayatını siyasi yolda sürdürebilir… Bu başkanlık hırsı niye? Kendisi esnafımızın yolundan çekilmeli, esnafımızın kaybettiği yılları geri kazanmasına engel olmamalıdır. Bakın bizim için en yüksek makam en güzel mevki esnaf ve sanatkârlar odalarının başkanlarının gönlüdür. Esnafımızın kalbidir.” Dedi.

UNUTULMUŞ ESNAFIMIZA NEFES ALDIRACAĞIZ

Yalçın Ata, neden aday olduğu hakkında da şunları söyledi, “İESOB bir tekel kuruluşu değildir. Bizim her görüşten, her inanç ve fikirden yol arkadaşımız ve emektaşımız var. Biz oda başkanlarımızın iradelerine ipotek koyamayız. Ancak onlara hizmet ederiz. Onların yolunu açar, onlara destek olur ve onlara omuz veririz. Esnafın ve Odalarımızın gücüyle esnafın sorunlarını çözmek için çalışırız, çalışmalıyız. İşte biz bu yüzden aday olduk. Birlik için, birliğimizi yani esnaf odalarımızı daha güçlendirmek için aday olduk.

KAPIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE HEP AÇIKTIR

Bütün Oda Başkanlarımızla bugüne kadar kurduğumuz kardeşlik hukukumuz var, kader birliğimiz var; birlikte mücadelemiz ve vefa birliğimiz var. Bu birliği şahsi çıkarlarımız için değil, hepimize hizmet getirelim diye aday olduk. Gizlimiz saklımız yok. Kapımız da gönlümüz de tüm oda başkanlarımıza yönetimlerine ve esnafımıza açıktır. Bizim anlayışımızla bağlarımız daha da kuvvetlenecek, kaybettiğimiz yıllar geri kazanılacak, esnafımız tam manasıyla destek görecek ve Birlik Başkanlığımız bir hizmet kurumu haline dönüşecektir. Acılar acımız, sevinçler sevincimiz, dertler derdimiz ve hedefler hepimizin hedefleri olacaktır. Amacımız, Birliğimizi daha da güçlendirerek, esnafımıza kapanan kapıları sonuna kadar açmaktır. 128 Odamıza bağlı Esnafımızın derdiyle dertlenip, sorunlarına çözüm bulmaktır. Biz kapısı, gönlü ve tüm birimleriyle esnafa açık bir Birlik olma düşüncesini temsil ediyoruz. Oda Başkanlarımın hepsi bizim yol arkadaşımızdır. Tüm faaliyetlerimizde ve tüm kararlarımızın altında onların imzası ve onların iradesi olacaktır.” Diyerek açıklamasına son verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İTALYA’DA MENEMEN KLASİĞİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.