DOLAR

32,5099$% 0.18

EURO

34,8418% 0.31

STERLİN

40,7160£% 0.62

GRAM ALTIN

2.491,23%1,19

ÇEYREK ALTIN

4.235,00%0,35

DOLAR

32,5099$% 0.18

EURO

34,8418% 0.31

STERLİN

40,7160£% 0.62

GRAM ALTIN

2.491,23%1,19

ÇEYREK ALTIN

4.235,00%0,35

a

AK Partili Çankırı’dan Aliağa – Midilli Seferleri açıklaması 

Sahra Haber-Gündem

“Aliağa Yolcu İskelesi ve Kıyı Düzenlemesi Projesi’nden hedef 6 milyon TL gelir elde etmek”

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı Aliağa– Midilli arası vapur seferlerine yönelik aylık 6 milyon TL gelir elde etmek istediklerini belirtti. İzmir’in tepeden tırnağa çehresini değiştirecek projelerle kan tazeleyeceğini söyleyen Çankırı insan odaklı her hizmetin yanında olduklarını belirterek, “Başlarını kuma gömenler İzmirli’nin çilesini görmemektedir.” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı Aliağa’da çeşitli temaslarda bulundu. Çankırı Aliağa Deniz Ticaret Odası’nı ziyaret ederek ilçenin kültür ve turistik destinasyonlarında markalaşmasını sağlayacak yatırımlara ilişkin bilgi aldı.

CHP’Lİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELERDİYESİNE YÜKLENDİ

AK Parti hükümetleri olarak 21 yıldır siyasi parti gözetmeksizin insan odaklı hizmet anlayışına imza attıklarını belirten Çankırı İzmir’in tepeden tırnağa çehresini değiştirecek projelerle kan tazeleyeceğini söyledi. Hükümet olarak şeffaflık, halka hizmet, değişim, gönüllere dokunma anlayışı ile hareket ettiklerini aktaran Çankırı, “Biz güzel İzmir’imizin her ilçesinde olduğu gibi Aliağa’da da artık sanayide olduğu gibi turizmde de cazibe merkezi haline dönüştürecek yatırımın yanındayız. Koltuklarından seçim vaatleri veren muhalefete İzmir’de hizmet odaklı projelerin yanında olarak cevap veriyoruz.  Muhalefet bu kentte hizmetsizlikte sınıfta kaldığı için başını kuma gömmüştür gömdükleri için de görmemektedirler. Bizim için esas olan insandır ve hizmettir. Yeter ki İzmir’deki vatandaşlarımız hak ettiği yaşantıyı sürebilsinler” dedi.

“VAPUR SEFERLERİNDEN 6 MİLYON TL”

Aliağa’nın sanayide olduğu gibi turizmde de çeşitli projelerle şaha kalkacağını söyleyen Çankırı, 2019 yılında Aliağa Belediyesi ile İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Aliağa Şubesi iş birliğinde 33 milyon TL’ye mal olması beklenen Aliağa Yolcu İskelesi ve Kıyı Düzenlemesi projesi hakkında değerlendirmede bulundu. Çankırı; “Proje fuar, piknik ve eğlence alanı, otopark alanı (90 araç) ve yol alanına sahip. Amacımız seferlerin uygun koşullar dahilinde yaklaşık 1 saat 20 dakika olması yönünde.  Bu henüz planlama aşamasında. Öngörümüz şudur ki seferlerin haftada iki gün olması planlıyor. Bu seferlerle örneğin Ayvalık – Midilli’yi baz alırsak artık kökleşmiş, akraba olmuş ve belli adet de insanın gelip gittiği bir hacim düzeyine kavuşmuş. Hükümet olarak biz Aliağa’da da bu projeyle sadece vapur seferlerinden 6 milyon TL gibi bir gelir elde etmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple proje sayesinde hem Aliağa sanayiden elde ettiği gelirin dışında turizmle de nefes alan hem de kültürel ve sosyal noktada zirve yapan bir adres vizyonu kazanacaktır.” dedi.

YAT LİMANI -MARİNA BAKANLIKTA

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ da deniz turizminde büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek Aliağa Plajlarında özellikle Ağapark Plajının 7 yıldır Mavi Bayrak sertifikalı olduğunu ilçede deniz, doğa ve gastronomi alanında yatırım hamleleriyle Aliağa’nın İzmir’in gözde ilçeleri arasında yer alması için çalıştıklarını ifade etti. Balıkçı Barınağı’nın bulunduğu yere inşa edilecek olan Aliağa Yat Limanı /Marina projesinin bakanlığa gönderildiğini ve ile ilgili kurumlardan görüş alınmaya devam ettiğini hatırlattı.

ALİAĞA YOLCU İSKELESİ VE KIYI DÜZENLEMESİ PROJESİ

Aliağa Yolcu iskelesi ve Kıyı Düzenlemesi projesi 33 milyon TL’ye mal olacak. Proje Toplamda 26 bin 877 metrekarelik alanın; 5 bin 320 metrekaresi iskele alanı, 10 bin 747 metrekaresi park alanı, 3 bin 275 metrekaresi fuar, piknik ve eğlence alanı, 2 bin 490 metrekaresi si otopark alanı (90 araç) ve 5 bin 045 metrekaresi de yol alanına sahip olacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kınık Belediyesi’nden Sma Tip-1 Hastası Defne Bebeğe Tam Destek

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.