DOLAR

32,6382$% 0.28

EURO

34,8613% 0.41

STERLİN

40,4398£% 0.49

GRAM ALTIN

2.414,70%-0,73

ÇEYREK ALTIN

4.094,00%-0,74

DOLAR

32,6382$% 0.28

EURO

34,8613% 0.41

STERLİN

40,4398£% 0.49

GRAM ALTIN

2.414,70%-0,73

ÇEYREK ALTIN

4.094,00%-0,74

a

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli’den Bay,bay Başkan; Cemil Tugay çıkışı

Sahra Haber-Gündem

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli, Örnekköy’deki inşaat skandalına ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı. Keseli, “Halk konut yapacağız diye yola çıktılar, meğer halk tabut yapmışlar.” dedi.

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli, ilçe başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, İzmir basınının temsilcileriyle bir araya geldi. Gündeminde Karşıyaka’nın kronikleşen sorunları ile birlikte son dönem ortaya çıkan sorunları da bulunan Keseli’nin hedefinde Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay vardı. Keseli, “Cemil Bey Karşıyaka’dan vazgeçmiştir.” dedi.

“AK PARTİ AÇIKLAYANA KADAR NEREDELERDİ?”

Konuşmasına Örnekköy’deki inşaat skandalını değerlendirerek başlayan Keseli, “Gerek Karşıyaka Belediyesi, gerekse de İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilçemizin gelişmesi için bir çaba göstermedikleri gibi, artık insan hayatıyla oynanmaya başlanmıştır. Hatırlayacaksınız, İzmir depreminden sonra Karşıyaka’da hasarlı binaların yıkımları sırasında binalardan kopan parçalar araçlara ve çevreye zarar vermiş, tüm uyarılarımıza rağmen sonrasında da ne yazık ki yıkımı yapılan bir bina, sağlam bir binanın üstüne devrilmişti. Denetim eksikliğinden kaynaklı olarak facianın eşiğinden dönülmesinden sadece birkaç yıl sonra bu kez de İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZBETON aracılığıyla Örnekköy’de reklamı demirinden fazla gelen bir inşaat skandalıyla karşılaştık. Karşıyakalıya reva görülen binanın demiri eksik, beton imalatı hatalı çıktı. Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız ve İzmir Milletvekilimiz Sn. Eyyüp Kadir İnan’ın ortaya çıkardığı bu skandal sonrasında, bizler istifa beklerken karşımızda gördüğümüzse tam bir pişkinlik örneğiydi. “Bakın biz yanlışa izin vermeyiz” noktasında şov yaparcasına mühür vuran ve yıkım kararı alan belediye, skandal ortaya çıkarılana, İzmir kamuoyuyla AK Parti aracılığıyla paylaşılana kadar neredeydi? Peki konuya ilişkin tek açıklaması “Büyükşehir bize bilgi verdi biz de mühürledik” diyen Belediye Başkanı Cemil Tugay, Karşıyaka halkının hakkını savunabilmek için ağzını açıp iki cümle konuşabildi mi? “Siz Karşıyakalıya halk konut mu dikiyorsunuz yoksa halk tabut mu hazırlıyorsunuz?” diye sorabildi mi? Konuşamaz arkadaşlar. Cemil Bey, bu olayla birlikte artık kesin olarak tescillenmiştir ki Karşıyakalının hakkını hukukunu savunmaktan vazgeçmiş, yerel seçim sürecine giderken koltuğunu korumanın telaşına düşmüştür.” dedi.

STADYUM VE OPERA TEPKİSİ

Opera binasının yıllardır yapılamadığına dikkat çeken Keseli, “Eğer Cemil Bey Karşıyakalının hakkını savunacak olsaydı, İzmir’in en güzel noktalarından Mavişehir’de 2016 yılında ilk ihalesi yapıldığı günden beri, vatandaşa opera yerine inşaat izleten anlayışa karşı mücadele eder, “Burası bitecek, gerekirse biz de çalışacağız.” derdi. Karşıyakalılara canhıraş bir şekilde CHP propagandası yapanlara soruyorum; Yahu opera binası ne oldu? Ne zaman bitecek bu bina? Yoksa orayı Karşıyaka’nın kalbinde bir hançer gibi utanç müzesi halinde mi bırakacaksınız? Bakın Karşıyaka Stadı için 2021’de Sayın Cemil Tugay ne diyor? Stadı yapacağız. Aradan zaman geçiyor, Cemil Bey, çok iyi bir proje çizimi için çalıştıklarını söylüyor. Aradan biraz daha zaman geçiyor “Mimar muvafakatname vermiyor” deniyor. Şimdi gelinen noktada ne deniyor? “Stadı bakanlık yapacak çünkü yetki bakanlıkta” Madem yetki bakanlıktaydı da 2021’den beri neyin proje çalışmasını yapıp, mimar ile muvafakatnameyi görüştünüz? Karşıyaka artık bu bahane siyasetinden yoruldu ve bıktı.” dedi.

Karşıyaka’da imar planı ihtiyaçlarından, personel maaşlarına kadar çok sayıda belediye kaynaklı sorun yaşandığını dile getiren Keseli, sözlerini şöyle sürdürdü;

Konumuz çok olduğu için ben hızlı geçiyorum ama soru cevapta siz yine istediklerinizi sorabilirsiniz. Gelelim kentsel dönüşümün Karşıyaka Belediyesi ayağına… Daha önce Mavişehir’i Yamanlar’a taşıyacağını söyleyen Zihni Sinir belediyeciliğinde, 4 buçuk yıldır Cumhuriyet Mahallesi imar planları bile tamamlanamadı. Şimdi planlar Büyükşehir’de… Bakalım oradan geçecek mi ya da nasıl geçecek? Hatırlayacaksınız daha önce Karşıyaka Belediyesi yine plan yapmış ama planlar reddedilmişti. O halde soruyorum; Büyükşehir’de Karşıyaka’ya karşı bir garez, bir art niyet mi var? Yoksa siz sırf plan yapmış olmak gibi görünmek adına olmayacak işler yapıp topu üstünüzden atma telaşı içinde misiniz?

Cumhuriyet Mahallesi planları oldu da Büyükşehir’den geçti… Bunun Tersane’si, Alaybey’i, Donanmacı’sı var. Karşıyaka’nın imar planlarında yenilenmesi ve kentsel dönüşüm yaşaması için çok fazla noktamız olmasına rağmen, Cemil Bey, 20 sene daha belediye başkanlığı yapsa bu irade eksikliğiyle ve iş bilmezlikle ilçemizi bir adım daha öteye taşıyamayacağı aşikardır.

Bakın geçtiğimiz günlerde sizlerin de mecralarında yer alan bir haber vardı. Bina emsaliyle ilgili Başkan Tugay, bir vatandaşla sosyal medyadan münakaşaya gidiyor ve suçlanması gereken noktanın kendileri olmadığına işaret edip, Büyükşehir Belediyesi’ni işaret ediyor. Yahu arkadaş Karşıyaka’nın belediye başkanı sen değil misin? Gerekirse Büyükşehir’de saatler geçireceksin ve vatandaşın taleplerini dile getirip, hak edileni alacaksın. Ama Cemil Bey ne yapıyor? Aylardır kendisi Büyükşehir Belediye Meclislerine bile katılmıyor. Karşıyaka’nın hakkını zannediyorum, Kiraz’da, Bergama’da seçim çalışması yaparak savunmaya çalışıyor. Soruyorum Cemil Bey, Büyükşehir’de Karşıyaka’nın hakkını aramaktan vaz mı geçtiniz yoksa Büyükşehir mi sizden vazgeçti?

Bir diğer önemli konu… Karşıyaka’nın bu dönem artık utancı haline gelen belediye personeline maaş konusu. 1 Mayıs’ta sosyal medyada işçi bayramı kutlayan belediye başkanını siz Ramazan Bayramı’nda belediye personeliyle bayram kahvaltısı yaparken gördünüz mü? Siz Cemil Bey’i belediye şantiyesinde görüyor musunuz? Göremezsiniz çünkü maaşları yatmayan işçinin karşısına çıkmaya yüzü yok. Gerçi bu ay tam yatmış diye duyduk. Belki bu açıklamadan sonra şantiyeye gidip fotoğraf çektirip geri çıkabilir. Belediye demişken… İzmir’in en kalabalık personel sayısına sahip ilçe belediyesi olan Karşıyaka’da bu kalabalıklığı başkan Tugay, kültür merkezlerimiz çok fazla var diyerek savunmaya kalkmıştı. Ben net bir şekilde Cemil Bey’den cevap gelmeyeceği için kamuoyu vicdanına sorayım, Karşıyaka Belediyesi’nde bankamatik personel sayısı kaçtır? Kaç müdürünüz vardır ve kaçının makam arabası vardır?

Görüyoruz ki Karşıyaka artık bir makamlar belediyesi olmuştur. 11 müdürlüğü kendine bağlayıp bir de üstüne üçü de meclisten olmak üzere bir dünya belediye başkan yardımcısı bulunan Cemil Bey, adeta unvan dağıtmaktadır. Bu konuda da son olarak şunu soracağım, son 6 ay içinde CHP Karşıyaka İlçe Yönetimi’nden kaç kişinin yakın akrabası Karşıyaka Belediyesi’nde işe başlamıştır?

Hepi topu bir küçük sanayi sitesi olan Karşıyaka’mızda, buranın ne halde olduğunu daha önce sizlerle bültenler ve videolar yoluyla paylaşmıştık. Bir değişiklik var mı yok? Karşıyaka Çarşı girişine battı çıktı yapılacaktı, 4 buçuk yıldır bırakın çalışmaların başlamasını, projesini bile görmedik. Cemil Bey göreve gelirken Londra’daki gibi bir dönme dolap vaadinde bulunurken demiştik ki dönme dolap yapacağına İZBAN hattı üstüne uçan halı koysan da en azından vatandaş karşıdan karşıya geçip mahallesinin diğer yarısına ulaşabilse… Tabii ortada bir dönme dolap görev sürecinde hiç olmadığı gibi, az önce de bahsettiğim gibi dolabın merkezi olarak belediyeyi seçmişler!

Bakın yarın 856 metrekarelik Mavişehir’deki PTT alanının ihalesini yapacaklar. 42 milyon lira bedel biçilen bu ihale sonrasında parası hangi yatırıma harcanacak? Ben size söyleyeyim, günü kurtarmak için satıyorlar, maçı döndürmek için satıyorlar. Karşıyaka’ya yatırım da, hizmet de bu anlayışla başka bahara kalıyor.

Gelelim Karşıyaka Spor Kulübü’müze… Stat meselesinden zaten bahsetmiştim. Hiç tekrar dönmeyeceğim. Tek bir soru soracağım; Biliyorsunuz ki Karşıyaka Fan Zone adında bir alan oluşturuldu. Buralarda yapılan alışverişten kulüp de gelir elde edecekti. Karşıyaka Fan Zone alanından bugüne kadar kulübe para aktarılmış mıdır, aktarıldıysa en son ne zaman aktarılmıştır, aktarılmadıysa aktarmak için ne beklenmektedir?

Sözün özü şu; Büyükşehir ve Karşıyaka Belediyesi eliyle Karşıyakalılar adeta bir hizmetsizliğe mahkûm edilmiş, partinin maddi manevi arka bahçesi haline getirilmiş, tabir-i caizse sömürülmüştür. Diliyorum ki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Bay Bay Kemal sözünde olduğu gibi yerel seçimde de Karşıyakalılar Bay Bay Cemil diyeceklerdir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AK Partili Saygılı’dan İzmir Baro Başkanı’nın Okulda imam görevlendirildi’ açıklamasına sert tepki

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.