DOLAR

31,0844$% 0.31

EURO

33,6638% 0.03

STERLİN

39,3838£% 0.06

GRAM ALTIN

2.017,56%0,04

ÇEYREK ALTIN

3.454,00%-0,14

DOLAR

31,0844$% 0.31

EURO

33,6638% 0.03

STERLİN

39,3838£% 0.06

GRAM ALTIN

2.017,56%0,04

ÇEYREK ALTIN

3.454,00%-0,14

a

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile MÜSİAD İzmir Şubesi Arasında Mesleki ve Teknik Eğitim Alanında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Sahra Haber-Gündem

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi arasında “Mesleki ve Teknik Eğitim Alanında İş Birliği Protokolü” imzalandı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür ve MÜSİAD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Temur katıldı.                                       

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile MÜSİAD arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarla MÜSİAD İzmir Şubesi’ne bağlı işletme ve sanayi kuruluşlarının iş birliğinde; okullardaki mesleki eğitim alanlarında öğrenci stajı, öğretmen eğitimi verilmesi ve öğrenci istihdamının sağlanması amaçlanıyor. Protokol ile mezunların niteliğini artırarak iş hayatına hazırlamak, öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sağlamak ve istihdamı artırmak hedefleniyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, ülkemizdeki kalkınmanın en önemli şartının üretim ve istihdam ilişkisinden geçtiğini söyledi. Yentür, bu sebeple mesleki ve teknik eğitim veren okullardaki mezunların istihdamının artırılması için MÜSİAD ile yapılan iş birliğinin oldukça önemli olduğunun altını çizdi. MÜSİAD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Temur; İzmir’de mesleki eğitim alanında iş birliği yaparak sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün üretilmesinde tüm imkânlarıyla katkı sunacaklarını ifade etti. Temur, bu iş birliği kapsamında önemli kazanımlar olacağına ve üretim amaçlı istihdamın artacağına inandığını belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Karşıyaka Gevrek Modeli küresel krizlerle mücadelede yerelden dünyaya çözüm sunuyor

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.