DOLAR

32,6249$% 0.27

EURO

34,7908% 0.3

STERLİN

40,3047£% 0.29

GRAM ALTIN

2.416,89%-0,64

ÇEYREK ALTIN

4.099,00%-0,57

DOLAR

32,6249$% 0.27

EURO

34,7908% 0.3

STERLİN

40,3047£% 0.29

GRAM ALTIN

2.416,89%-0,64

ÇEYREK ALTIN

4.099,00%-0,57

a

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İzmir Ticaret Odasında (İZTO) iş insanlarıyla bir araya geldi.

CumhurbaşkanıYardımcısı Cevdet Yılmaz İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve İzmir Ticaret Borsası (İTB) iş birliğiyle İzmir Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen “İzmir İş Dünyası İstişare Toplantısı’na katıldı.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’ın yanı sıra programa, İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Mahmut Özgener, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, AK Parti İzmir Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı ve MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, İzmir’de oda ve derneklerin başkanları katıldı.


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptığı konuşmada, “İzmir tarihin her döneminde Avrupa ve Akdeniz’in önemli ticaret merkezlerinden biri olmuştur. Son 21 yılda İzmir’e toplam 227 milyar 512 milyon liralık yatırım yaptık. Ulaşıma ciddi yatırım yapıldı. İzmir İstanbul otoyolu tek başına değerlendirilmeye değer. 3 saate indi İstanbul-İzmir arası bunun karbon salınımından ticarete zaman varıncaya kadar etkilerini raporlamak gerekir. İzmir bir liman şehri ve limanlar İzmir için çok kıymetli. Kuzey Ege-Çandarlı limanının altyapısı tamamlandı üst yapıda yapılacak çok iş var. Alsancak limanında çeşitli projeler var. Limanları bütünlük içinde planlamamız lazım. İzmir’in ekonomisini Ege’nin ekonomisiyle bütünleştirmemiz lazım” diye konuştu.


İzmir Ticaret Odasında İzmir İş Dünyası ile İstişare Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Enflasyonist etki nedeniyle enerji, hammadde, istihdam maliyetleri başta olmak üzere firmalarımızın genel üretim maliyetleri siz de takdir edersiniz çok arttı. Bu anlamda, devletimizin asgari ücretten verginin muaf tutulması, asgari ücret desteğinin arttırılması gibi verdiği birçok destek oldu ama katlanan maliyetler nedeniyle işlerimizi sürdürmekte ve yurtdışındaki rakiplerimizle eşit şartlarda mücadele etmekte zorlanıyoruz. Mevcut istihdamını koruyan ve yenisini oluşturan firmalara da teşvik verilmesi başta olmak üzere işgücü maliyetlerinin düşürülmesi konusundaki talebimizi dile getirmek istiyoruz. Yeni iş olanakları oluşturmanın yolu ucuz ve uzun vadeli finansman kaynaklarına ulaşmaktan geçiyor. Bu amaçla krediye erişim büyük önem taşıyor. İhracatçılarımıza yönelik açıklanan ve hacmi devamlı artan reeskont kredileri için size ayrıca teşekkür etmek istiyoruz” dedi.

Kayna ;Deniz Doğan

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kınık’ta Gaziler Günü için Çelenk Sunma Töreni ve kahvaltı programı 

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.