DOLAR

32,6249$% 0.27

EURO

34,7908% 0.3

STERLİN

40,3047£% 0.29

GRAM ALTIN

2.416,89%-0,64

ÇEYREK ALTIN

4.099,00%-0,57

DOLAR

32,6249$% 0.27

EURO

34,7908% 0.3

STERLİN

40,3047£% 0.29

GRAM ALTIN

2.416,89%-0,64

ÇEYREK ALTIN

4.099,00%-0,57

a

DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Serap Karaosmanoğlu’ndan “Demokratik haklarını kullanan öğrencilerin göz altına alınmaları kabul edilemez”

Sahra Haber-Gündem

Ege ve Dokuz Eylül Üniversitelerinde, yemek ücretlerine yapılan zamları protesto eden öğrencilerin göz altına alınmasına yönelik tepkiler büyüyor. DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Serap Karaosmanoğlu yapılan zamların vicdan dışı olduğunu vurgularken gençlerin gözaltına alınmalarını eleştirdi.

DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Serap Karaosmanoğlu, üniversitelerin yemekhanelerinde yemek ücretlerine yapılan zamma tepki gösterdi. Ekonomik kriz altında ezilen gençlerin yapılan yemek zammıyla en temel ihtiyacı olan besine erişimlerinin kısıtlandığını ifade eden Karaosmanoğlu “Ege ve Dokuz Eylül Üniversitelerinde yemek ücretlerine yapılan yüzde 193 oranında zammı protesto eden gençler, demokratik haklarını kullanmışlardır ve göz altına alınmaları kabul edilemez.  Barınma ve yemek yeme gibi en temel ihtiyaçlarını karşılamada sıkıntılar çeken öğrencilere yardım eli uzatmak yerine tepki gösterdikleri için göz altına almak hiçbir vicdana sığmamaktadır” diye konuştu.  Ekonomik krizin gençlerin gelişimini ve eğitimini doğrudan etkilediğini belirten Karaosmanoğlu “Genel Başkanımız Ali Babacan’ın da çoğu kez altını çizdiği gibi bu zamların en önemli sebebi enflasyon. Hükümetin yanlış politikalarıyla %70, %80’lere ulaşan enflasyon oranları; beslenme, eğitim gibi temel ihtiyaçlarımızı bile karşılayamamamıza neden olmaktadır. Bu kötü gidişattan çocuklarımızın, gençlerimizin etkilenmemesi için gerekli fedakarlıkları yapmak hepimizin görevidir” dedi.

“Öğrenci kardeşlerimin yanındayım”

İzmir İl Teşkilatının en genç ilçe başkanı ünvanına sahip ve kendisi de bir öğrenci olan Bayraklı İlçe Başkanı Hakan Tufan “Ege Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesindeki öğrencilerin yemek ücretlerine yapılan yüzde 193 zamma itiraz eden öğrencilerimize yapılan muameleyi asla kabul etmiyoruz. Örgün eğitime devam eden bir birey olarak yapılan bu zammı kınıyor, öğrenci kardeşlerimin yanlarında olduğumu belirtiyorum” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

VATAN AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİKLERİ VE İZMİR ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ ARASINDA ÖZEL İNDİRİM ANLAŞMASI İMZALANDI

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.