DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

STERLİN

41,0337£% -0.05

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

STERLİN

41,0337£% -0.05

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

a

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek İzmir’de basın açıklaması yaptı

Sahra Haber-Gündem

“Vatan Partisi’nin zamanı geldi”

CHP İÇİNDE DİSİPLİNSİZLİK HAKİM

“CHP’nin tabanında da çok büyük bir karamsarlık var. Maalesef o karamsarlığı Türkiye’ye de taşıyorlar. Bu CHP’nin çıkmazıdır. Türkiye’nin çıkmazı değil, hatta Türkiye’nin çıkışı çözümü diyelim. Çünkü bunlar halkı aldatan, oyalayan, Türkiye’nin önündeki çözümü engelleyen bir rol oynadılar. Şimdi maskeleri de tamamen düşmüş bulunuyor.  CHP içinde kargaşalık, karışıklık ve disiplinsizlik hakim. Umutsuzluktan başka bir şey görmeyeceğimiz gözüküyor.”

TÜRK MİLLETİ HÜKÜMETİ BİRBİRİNE YUMRUK ATAN İNSANLARA TESLİM ETMEZ

“Atatürk’ün döneminde 1931’deki 1935’teki CHP kongrelerinin son derece düzenli, son derece disiplinli olduğunu görüyoruz. Sözler alınıyor, 50-60 tane konuşmacı var. Kongre delegeleri tribünlere sürülmemiş. Kongre delegeleri kongreye hakimler ve son derece canlılar. Türkiye’nin toprak meselelerinin, ekonomi meselelerinin, kültürel meselelerinin tartışıldığı kongrelerdi. Son derece disiplin, saygı ve nezaket var. Şimdi bakıyoruz sandalyeler havada uçuşuyor, yumruklar birbirine çarpıyor. Bunlar nasıl Türkiye’yi yönetecek? Türk milleti, hiçbir zaman hükümeti birbirine yumruk atan insanlara teslim etmeyecektir. CHP, bundan sonra Türkiye’nin magazin gündeminde var. Siyasi gündeminde CHP’nin olmayacağını gördük. CHP’nin atılan sandalyelerle, sıkılan yumruklarla küfürlerle anılacağı; halkın da tribünlere sürüldüğü ve türbinlerden de artık halkın uzaklaştığı hatta boş kaldığı bir sürece girdiğini görüyoruz.”

BİR AMERİKANCIDAN DİĞER AMERİKANCIYA

“CHP kurultayında seçimi Ekrem İmamoğlu kazandı. Kazanan aday bir kimliğe sahip değil. Onun arkasında İmamoğlu var. İmamoğlu’nun arkasında da ABD’nin İstanbul’daki patrikhanenin ve dünyanın finans merkezlerinin bulunduğunu görüyoruz. Onunla beraber olanların da Türkiye’deki bölücü güçler olduğunu biliyoruz. FETÖ, PKK, PKK’nın yasal örgütleri HEDEP vesaire. İmamoğlu kazandı kaybeden Amerika için eskimiş bir yöneticiydi. O da Amerika’ya sadakat gösterdi. Bu çok acıdır. Atatürk’ün kurduğu partinin, Kurtuluş Savaşı’nın ateşi içinde kurulmuş bir partinin tamamen Amerikancı adaylarının rekabetine sahne olması, bir Amerikan dostundan başka bir Amerikan dostunun eline geçmesi hepimiz için çok üzücü. Bu sebeple CHP, artık Türk milletine umut vermiyor.”

NATO’YA SADAKAT FİLİSTİN’E İHANETTİR

“Şu anda Ege Denizi kıyılarında namlular bize bakıyor, biz namlulara bakıyoruz. Türkiye’yi yönetenler de o namlularla ittifak halindedir. NATO’nun namluları Türkiye’ye dönmüş, Türkiye’nin başında da NATO’yla beraber çalışan ve İsveç’in NATO’ya alınması için şu anda meclise o protokolü sunan Tayyip Erdoğanlar bulunuyor. NATO’ya bağlılık yeminleri yapacaksınız, parlamentoya İsveç’in NATO’ya alınmasına evet demeye dair protokoller göndereceksiniz. Ondan sonra da sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın yaptığı gibi Filistin’e mesajlar, selamlar göndereceksiniz. Bunlar samimi davranışlar değil. NATO’ya sadakat Filistin’e ihanettir. NATO’ya evet, Filistin’e ihanettir.”

ATATÜRK’ÜN ÖTESİNDE DAHA BÜYÜK BİR İŞ YAPACAĞIZ

“Türk milleti, Atatürk’ün ötesinde daha büyük bir iş yapacak. Türk milletinin geldiği noktayı tahlil ederek değerlendirerek söylüyorum. Vatan Partisi önderliğinde Atatürk’ten daha büyük bir iş yapacağız. Çünkü Türk milleti oraya geldi. Atatürk’ün arkasında ne vardı? Namık Kemallerin 1. Meşrutiyeti ve 1908 Hürriyet Devrimi vardı. Talat Paşaların Enver Paşaların ve Atatürk’ün arkasında aynı zamanda büyük imparatorluklar birikimi vardı. Bizde Atatürk’ten fazla olan bir tarihsel birikim var. Bir kere Atatürk’ün arkasında Atatürk devrimi yoktu ama bizim arkamızda bir Atatürk devriminin birikimi var. Bu bizim Atatürk’ten fazlalığımızı oluşturuyor. İkincisi Türk milleti de Atatürk’ün önderlik ettiği dönemlerdeki Türk milletinin çok ilerisinde. Ekonomik birikime, kültürel birikime, cesaret birikimine, manevi birikimine bugün sahiptir. Biz Atatürk’ün yaptığından daha büyük bir iş yapacağız derken zamanında Türk milletinin bugünkü yeteneklerine, birikimine, mirasına gönderme yapmış oluyoruz. Türk milletine büyük güvenimizi açıklamış oluyoruz. O büyük güven tamamen gerçeklere dayanmaktadır. Türk milleti bugün dünya milletleri içerisinde büyük tarihiyle, ekonomik birikimiyle, girişimcilerinin dinamizmiyle. En önemlisi üreticilerinin ve emekçilerinin üretme sevdasıyla ve üretme yeteneklerinde kazandıkları birikimle insanlığın önündeki süreçte tarihi bir rol oynayacak bir olgunluğa gelmiştir.”

SİSTEM PARTİLERİNDE UMUT YOK

“AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidarda bulunan kanadı sistemin güçleridir. Hem de doğrudan doğruya Biden tarafından iktidar projelerinde görevlendirilmiş olan CHP, İyi Parti ve onlarla beraber olan altılı masa diye anılanların o sistemin içindeki kanat, bunların hepsinin çözümsüzlüğü Türkiye’ye hiçbir şey veremeyeceği açık manzaralar şeklinde ortadadır. Halk da artık bunu kavramış durumdadır. Ne AK Parti bir umuttur, Türkiye’nin önünde Türkiye’nin zorluklarını aşacak bir seçenektir. Ne de aynı şekilde CHP, İyi Parti, Biden tayfası bunlarda bir umudu değil, karamsarlığı, çözümsüzlüğü temsil etmektedir ve hatta düşman cephededir.  CHP ve İyi Parti’nin bulunduğu kesim de açıkça Amerika projelerinde yer alan FETÖ’yle işbirliği yapan, PKK’yla açık işbirliği içinde olan bir kesimdir. Dolayısıyla yönetici kadroları doğrudan doğruya düşman cephede yer almaktadır. Bu koşullarda Türkiye’nin önündeki milli demokratik devrimi tamamlama, üretim devrimini hayata geçirme, Türkiye’nin önündeki zorlukları yenmek için Vatan Partisi biricik seçenektir.”

‘LGBT’Cİ YÖNETİMLERİ HER YERDE YIKACAĞIZ’

“Biz İzmir’in tarihine, birikimine, tarımdaki ve sanayideki üretici karakterine, kültürel zenginliklerine ve Asya’nın bütün dünyaya açılan limanı olma özelliklerine uygun olan bir belediyecilik yapacağız. Belediye kamunundur, şirket değildir. Şirketçiliğe son vereceğiz. Yani belediyelerin ihaleleri, rantları dağıtan bir paylaşım merkezi olmasına son vereceğiz, orayı yıkacağız.”

“Belediyelerin uyuşturucu çeteleriyle dolaylı olarak ilişkiler içerisinde olmasına ve gençliğimizin uyuşturucuya kurban edilmesine karşı suskunluğuna son vereceğiz. Gerçekten halka hizmet eden ve mahallelerde, köylerde halkını örgütlü olduğu, halk meclislerine dayanan belediyecilik yapacağız. Atatürk’ten bize kalan o belediyecilik mirasını İzmir’de örnek olarak ayağa kaldıracağız. Bunu başaracak çok esaslı bir başkan adayımız sayın Dr. Serhan Bolluk kişisel bir ekibiyle de Türkiye’de örnek bir belediye yaratacak özelliklere sahiptir. Arkadaşımız aynı zamanda partimizin lider kadrosudur. Arkada kalan dönemde çok önemli tecrübeler kazanmıştır.”

“Belediyelerin LGBT’ci olmasına son vereceğiz. LGBT’ci belediyeleri yıkacağız. Gençliğimizin çürümesine hizmet eden belediyeciliği reddediyoruz, Uyuşturucu karşısında zavallı ezik mücadele edemeyen belediyeciliğe karşıyız. Nerede LGBT’ci baro, belediye, mühendis örgütü, Tabip Odası varsa onlar tabip örgütü değildir, mühendis örgütü değildir. Bütün LGBT’ci yönetimleri Türkiye’nin her yerinde yıkacağız.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MİKAİL BİLİCİ KİRA ZULMÜNE ÇARE BULDU

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.