DOLAR

31,0925$% 0.33

EURO

33,6847% 0.11

STERLİN

39,4238£% 0.16

GRAM ALTIN

2.021,23%0,23

ÇEYREK ALTIN

3.452,00%-0,17

DOLAR

31,0925$% 0.33

EURO

33,6847% 0.11

STERLİN

39,4238£% 0.16

GRAM ALTIN

2.021,23%0,23

ÇEYREK ALTIN

3.452,00%-0,17

a

Urlalı esnaf temsilci, yerli başkan adayı istiyor

Sahra Haber-Gündem

Urla esnafı yerel yönetimde içinden birini istiyor…

Urla’daki fikir birliğine dikkat çeken Urla Esnaf Odası Başkanı Aydınhan, ‘Başkan Urla’nın suyunu içmiş, ekmeğini yemiş biri olmalı. Meclis üyeliklerinde esnaf temsilcilerinin yer alması da ilçenin gelişimini sağlar, halka daha verimli hizmetlerin verilmesine vesile olur’ dedi.

Urla’da ilçenin sivil toplum örgütlerinin, odaların, sendikaların ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirilen yerel seçim panelinde, ilçe halkının ithal adaya karşı olduğu vurgulandı.

Panelin yoğun katılımla gerçekleştiğine dikkat çeken Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol Aydınhan, ‘Tüm siyasi partilerin Urla halkının bu hassasiyetine özen göstermeleri gerekiyor. Ayrıca esnaf temsilcilerinin de Urla Belediyesi Meclisinde yer alması, ilçeye daha verimli hizmetler verilmesinin önünü açacaktır’ dedi.

Esnaf temsilcisi

Önceden oda başkan ve yöneticilerinin görevlerinden ayrılmadan yerel yönetimlere aday olabildiklerini hatırlatan Başkan Aydınhan ‘Bu şekilde esnafa yerelde verilen önemli hizmetlere imza atıyor, kesimin önünü açacak çalışmaları planlıyorlardı. Fakat mevcut kanunlara göre esnaf idarecileri artık odalardaki görevlerinden ayrılmadan aday olamıyorlar. Bu durumu demokratik bulmuyoruz.’ diye konuştu.

Birolhan, ‘ Yerel yönetimler halkın temsilcilerinden seçilir ama bu şekilde yerel yönetimler halkın çoğunluğunu oluşturan esnaf sanatkarlardan mahrum bırakılıyor. Bu bir tezat. Esnaf meclis üyeleri sadece bizim camiamıza değil tüm Urla halkına hizmeti en iyi şekilde verir. Neticede esnaf da halkın içinde hem üretici hem tüketici olarak yaşayan, aileleriyle bu ilçede geçinen, barınan büyük bir kesim. Urla’nın gelişmesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır esnaf temsilcilerine siyasi partilerin daha fazla ilgi göstermesi gerekiyor’ dedi.

Turizmin gözbebeği

Urlalıların içlerinden birini başkan görmek istediklerini hatırlatan Ahmet Birol Aydınhan sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Urla’nın ihtiyaçlarını, çehresini, kimliğini bilmeyen, tek başına sokağa çıksa belediyeyi bulamayacak aday adaylarından ilçeye hayır gelmez.  Urla turizm alanında Türkiye’nin gözde merkezlerinden biri oldu. Başkan adayı da hem ilçenin sorunlarını iyi bilen hem de yazın gelen misafirlere kaliteli hizmetler sunarak ilçenin gelişiminin önünü açan deneyimli ve yerel biri olmalı.

Urla çantada keklik değil

Hiçbir partinin Urla’yı çantada keklik olarak görmemeli. Biz kendi insanlarımız tarafından yönetilmek istiyoruz. Toplum, bu ilçenin dinamiklerini, hassasiyetlerini, yıllardır yapılamayanlarını, ihtiyaçlarını iyi bilen, olumsuzlukları bizzat yaşayan ve kolay ulaşabileceği tanıdık bir başkan istiyor. Halkın beklentilerini göz ardı eden partilerin yerel seçimlerde Urla’da şansı olmayacaktır’

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ÇİĞLİ’NİN SEVİLEN YÜZÜ AK PARTİLİ BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN ÖZEL EĞİTİM OKUL ZİYARETİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.