DOLAR

31,0760$% 0.26

EURO

33,6757% 0.1

STERLİN

39,3630£% 0

GRAM ALTIN

2.019,43%0,14

ÇEYREK ALTIN

3.440,00%-0,20

DOLAR

31,0760$% 0.26

EURO

33,6757% 0.1

STERLİN

39,3630£% 0

GRAM ALTIN

2.019,43%0,14

ÇEYREK ALTIN

3.440,00%-0,20

a

Ak Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Sahra Haber-Gündem

Önceki Dönem Gençlik ve Spor Bakanı ve Ak Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla biraraya geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı ile ilgili soruya net yanıt vermeyen İzmir Milletvekili Kasapoğlu, “Farklı isimler konuşulur. Neticede 30 ilçe ve bir büyükşehir adayı inşallah bu ay içerisinde tamamlanacak. Onu da hep birlikte göreceğiz. Aday olacak pek çok güçlü arkadaşımız var. İnanıyorum ki en layıklarını göğüsleyecek arkadaşlarımızı İzmir ile buluşturup bu süreci en güzel şekilde neticelendireceğiz” dedi.

BİLAL SAYGILI: İZMİRLİLER OTUZ SIFIR DİYECEK

Eski Bakan ve İzmir Milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan önce söz alan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, CHP’li yerel yönetimlerin yönettiği İzmir’de ‘hizmetsizliğin’ dayanılmaz bir noktaya geldiğini kaydederek, eleştirilerini sıraladı.

İl Başkanı Bilal Saygılı, “Bu kez İzmirlilerin sandığa gidip bu sıfır icraat karşısında; gün gün gerilettikleri İzmir fotoğrafı karşısında ‘otuz sıfır’ diyerek tepkisini göstermesini bekliyoruz… CHP belediyeciliği; mezun olup diploma alamayacak kadar çok sınıfta kalmıştır” dedi.

SÜRECİ EN GÜZEL ŞEKİLDE NETİCELENDİRECEĞİZ

Saygılı’dan sonra sözlerine başlayan AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu, adının İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçmesi ile ilgili sorulan bir soruya, “Temayül gerçekleşti. 30 ilçe ve büyükşehirle ilgili. Yine geçtiğimiz hafta sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı toplantı ve tüm arkadaşların fikirleri alındı. Yürüyen bir süreç var.

Elbette kişiler, heyecanı, vizyonu önemlidir. AK Parti bu noktada İzmir’i, ilçelerini yönetecek liyakatli isimlere sahip. Aday olacak pek çok güçlü arkadaşımız var. İnanıyorum ki en layıklarını göğüsleyecek arkadaşlarımızı İzmir ile buluşturup bu süreci en güzel şekilde neticelendireceğiz” dedi.

FARKLI İSİMLER KONUŞULUYOR

Bu şehri yarınlara hazırlamak hem parlamento üyesi olarak hem İzmir’in bir hemşehrisi olarak hep birlikte sorumluluklarımız var. Yerel yönetim seçimleri de önemli bir dönemeç. Partimizin çalışmaları neticesinde alınacak karar inanıyorum ki, hepimiz için büyük bir heyecana sebebiyet verecektir. Farklı isimler konuşulur. Neticede 30 ilçe ve bir büyükşehir adayı inşallah bu ay içerisinde tamamlanacak. Onu da hep birlikte göreceğiz” yanıtını verdi.

Mehmet Kasapoğlu’nun konuşmasının satır başları:

Demokraside sonsözü millet söyler. Sandığın kararı neyse baş tacıdır. Halk kimi seçerse başımızın tacıdır dedik. Biz de o teveccühe layık olmak için el birliğiyle çalışacağız. Bu çıtayı yükseltmektir hedefimiz.

Farklılıklar birlikte ortak aklı ortaya koymaktır hedefimiz. İzmir milletvekiliniz olarak kampanyada da ifade etmiştim; kentin her bir tarafında olacağız. Her bir vatandaşın derdine derman olmak için gayret göstereceğiz.

İzmir’in dertlerini, sorunlarını çözmek için çalışacağız. Halkımızla iletişimiz, hemşehrilerimizle güçlenen diyaloğumuz bizleri mutlu kılıyor. Çabalarımızı güçlendireceğiz.

SIKINTILARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN İŞBİRLİĞİNE DEVAM EDECEĞİZ

Özellikle kentsel dönüşüm, trafiğiyle, çevre faaliyetleriyle ve tabi ki gençliğiyle sporuyla her alanda daha güçlü olması, var olan sıkıntılarının çözümü için işbirliklerine devam edeceğiz.

22 yılda attığımız devasa adımlar var. Türkiye Yüzyılı dedik. Güçlü bir altyapı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra hepimize çok ama çok güçlü görevler düşüyor.

İnanıyoruz ki yerel yönetim noktasında da bu süreçleri daha yukarılara taşımak hepimiz için önemli bir aşama olacaktır.

İZMİR ÇOK ÖZEL BİR ŞEHİR

İzmir çok özel bir şehir. Herşeyden önce bir medeniyetin sembolü. Demokrasinin sembolü. Yerliliğin ve milliliğin, milli ekonominin sembolü.

Bu şehri, bu markayı güçlendirme çok önemli bir misyon. Hedefimiz iletişim ve koordinasyonla bu süreçleri daha farklı noktalara taşımak. Layık olunan çabayı yerel yönetimle birlikte taçlandırmak.

Gençlerin, kadınların ve engellilerin tüm vatandaşların sorunlarını minimize etmek. Yerel-merkezi yönetimiyle, sivil  toplumuyla el ele vermiş, sinerjiyi ortaya koyan bir mantaliteyi güçlendirmek. İnanıyorum ki 31 Mart yerel seçimleri de bu noktada önemli bir başlangıç olsun.

YEREL YÖNETİM DEVRİMİYLE HİZMET SEFERBERLİĞİNE KAVUŞTURALIM

Demokrasinin kazandığı bir şölen olarak, kardeşlik içinde-en güzel şekilde bu süreçleri yaşayalım. Bununla birlikte İzmir’i bir yerel yönetim mantalitesi açısından 30 ilçesi ve büyükşehiriyle yerel yönetim devrimiyle hizmet seferberliğine kavuşturalım.

ÇOK AMA ÇOK BAŞARILI BİR NETİCEYLE …

Cumhur ittifakı olarak her zamankinden daha fazla gayret göstereceğiz. Teşkilatımızın da bu noktada gece gündüz olan gayretlerine şahidim. AK Parti’de dinamizm önceliklidir. Gerektiğinde bayrak değişimleri yaşanır. İlçe ve il bazında bu tazelenmeyi gerçekleştirdik. Tüm kadroların el ele verdiği çalışmaya tam olarak hazırız.  Çok ama çok başarılı bir neticeyle ve tabi ki İzmir’in kazandığı bir sonuçla taçlandıracağız.

KAZANDIRDIKLARIMIZ BİR DEVRİM

Merkezi hükümet olarak İzmir’e kazandırdıklarımız bir devrimdir. Ulaşım, sağlık, eğitim, sporuyla bir devrim. 3 ana stat temeli attık İzmir’de. Göztepe, Karşıyaka, Alsancak Stadı. Üçüne de hızla başladık. Sonraki süreçleri biliyorsunuz. İkisi pürüzsüz bitti. Diğeri de mahkeme süreciyle durduruldu.

Bu ülkede binlerce spor tesisi yaptık. Bunların bir kısmı ilçelerde İzmir’de. Karşıyaka Stadı eğer mahkemeyle vesair ile durdurulmasaydı İzmir ve Karşıyaka’nın hizmetindeydi.

ONU DA YAPMAK ELBETTE BİZE NASİP OLACAK, KİMSENİN TEREDDÜTÜ OLMASIN

Bir ara biz yapalım dediler. Buyurun dedik. Hala bekliyoruz. Onu da yapmak elbette bize nasip oldu. Kimsenin tereddütü olmasın.

İSTEMEZÜK,YAPTIRMAYIZ ANLAYIŞINI GÖRÜYORUZ

Yerel yönetimlerden kaynaklı büyük bir ihtimal var. Stat gibi istemezük, yaptırmayız anlayışını görüyoruz. Yapıcı olmayan bir tavrı görüyoruz. Üretken olmayan bir zihniyeti görüyoruz. Yaşananların arkasındaki temel sorun üretim, yenilik, değişime karşı bir duruş. Değişim diyorlar ama bu konuyu da görüyoruz. Bunların temelinde de yerel yönetim devrimi gerekiyor.

AK Parti her seçimden lider olarak çıkan bir parti. Burada hiçbir teorinin hesap edemediği bir demokrasi zaferi, başarı, liderlik efsanesi var. 31 Mart’ta AK Parti yine aynı heyecanla yoluna yürüyor.

SÜRECİ EN GÜZEL ŞEKİLDE NETİCELENDİRECEĞİZ

Temayül gerçekleşti. 30 ilçe ve büyükşehirle ilgili. Yine geçtiğimiz hafta sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı toplantı ve tüm arkadaşların fikirleri alındı. Yürüyen bir süreç var. Elbette kişiler, heyecanı, vizyonu önemlidir. AK Parti bu noktada İzmir’i, ilçelerini yönetecek liyakatli isimlere sahip. Aday olacak pek çok güçlü arkadaşımız var. İnanıyorum ki en layıklarını göğüsleyecek arkadaşlarımızı İzmir ile buluşturup bu süreci en güzel şekilde neticelendireceğiz.

İZMİR’DE ALGI SÜRECİ VAR

Algı süreci var. Halk gerçeğin farkında. En son Bayraklı Şehir Hastanesi’ni açacağız. İzmir İstanbul ve ilimizdeki tünellerimiz, çevre yollarını İZBB yapmadı. Eğitimle ilgili süreçler, spor altyapısı. İzmir’in hayali olan statları gerçekleştirdik. Bunları algıya kurban etmek haksızlık olur. Ve bizde olup da yerel yönetimlerin başka partilerdeki gelişmeler bakın. Kemalpaşa’ya bakın mesela. Bizim zamanımızda nasıldı, şimdi nasıl? İlçelerdeki bu süreçleri takip edin. Eser siyasetinin farkını görürsünüz.

ORTAYA KOYDUKLARIMIZ ORTADA

Bizim 22 yıldır yaptıklarımız, yerel yönetim mantalitesi olarak bunulduğumuz şehirlerde ortaya koyduklarımız ortada. İstanbul, Ankara gibi. Her bir şehir bu noktada kendini gösteriyor. Acizlik gösteriyor. Karşı olma anlayışı maalesef fayda etmiyor. Halka fayda sağlamıyor. Bir avuç odakları mutlu ediyor.

ARALIK AYI İÇİNDE İLÇELERİYLE BÜYÜKŞEHİRLERİYLE ÖNEMLİ MESAFE KAT EDİLECEK

Bizim AK Parti olarak bu süreçlerimiz hızlı yürüyor. Aralık ayı içinde ilçeleriyle büyükşehirleriyle önemli mesafe kat edecektir.

İYİ PARTİLİ ÖZLALEYE’YE BAŞARILAR DİLEDİ

Ümit beye başarılar diliyorum.

FARKLI İSİMLER KONUŞULUYOR

Bu şehri yarınlara hazırlamak hem parlamento üyesi olarak hem İzmir7in bir hemşehrisi olarak hep birlikte sorumluluklarımız var. Yerel yönetim seçimleri de önemli bir dönemeç. Partimizin çalışmaları neticesinde alınacak karar inanıyorum ki, hepimiz için büyük bir heyecana sebebiyet verecektir. Farklı isimler konuşulur. Neticede 30 ilçe ve bir büyükşehir adayı inşallah bu ay içerisinde tamamlanacak. Onu da hep birlikte göreceğiz.

BİLAL SAYGILI: İZMİRLİLER BU KEZ OTUZ SIFIR DİYECEK

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, CHP belediyeciliğinin sınıfta kaldığını belirterek, “Gelin kalktı köyü yaktı tabiri vardır Anadolu’da. CHP İzmir’de belediyecilik yapacağım diye 25 yıldır o koltukta. Son 5 yılda ne idarecilik yapabildiler, ne de İzmir içni bir çivi çakabildiler. Bütçe de verdikleri sözler de buhar oldu. Sütü de devirdiler, evi de yaktılar. Sütü de devirdiler, evi de köyü de yaktılar, beceriksizlikleri boylarını aşıp başları sıkıştıkça da ‘çelme taktılar’ demekten de utanmadılar” dedi.

KONUŞMAYIN HAREKETE GEÇİN

AK Parti İl Başkanı Saygılı,5 yıldır; ‘Konuşmayın harekete geçin; Söz verdiniz madem, yapın! Anlatmayın gösterin.’ diyoruz. Ortada sadece laf kalabalığı, laf ebeliği; İzmir’in sokaklarında ise rengârenk reklam panolarından başka hiçbir şey yok. Belediye binasının yerinde yeller esiyor; onların başında kavak yelleri! Yeni belediye binası muamma, kentsel dönüşüm muamma;  Körfez temizliği, Buca Metrosu, Karşıyaka Stadı, Buca-Otogar Yolu muamma… Derelerin ıslahı, kanalizasyon yağmur suyu hatları muamma…

Tarım kooperatifleri muamma… Bütçede kocaman bir kara delik… Belediye Şirketleri kim kime dum duma… Yollar, caddeler mayın tarlası… Tek marifetleri; yağmur yağdığında ‘İzmir Gölü’nde kayıklı ulaşım seferleri!  Sorsak; yurt dışından basın açıklaması yapıp ‘ turistik gezi’ derler” diyerek İzmir’i hizmetsizlikten ve ‘girdaptan’ kurtarmaya hazır olduğunu söyledi.

İZMİR’İ BU GİRDAPTAN KURTARMAYA HAZIRIZ

İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmirlilerin ‘sıfır icraat’ karşısında yerel seçimlerde tepkisini koyacağına inandığını vurgulayarak, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “CHP’nin elinde enkaza dönüşen; giderek aşağa çektikleri İzmir’i bu girdaptan kurtarmaya hazırız. Yeter ki; İzmir halkı bu kez ‘hizmet’ desin; ‘icraat’ desin… Yeter ki; yaşadıkları şehrin geleceğini çalan bu belediyeciliğe, bu işbilmezliğe ‘dur’ desin…  Biz hazırız; söz nasıl tutulur göstermeye; körfezde nasıl yüzülür, kentsel dönüşüm nasıl yapılır göstermeye… Alt yapısıyla, ulaşımıyla, sosyal donatı alanlarıyla, doğasıyla, üretimiyle, insanlarıyla bir şehir nasıl olur göstermeye hazırız… 

İZMİRLİLER OTUZ SIFIR DİYEREK TEPKİSİNİ GÖSTERECEK

Bu kez İzmirlilerin sandığa gidip bu sıfır icraat karşısında; gün gün gerilettikleri İzmir fotoğrafı karşısında ‘otuz sıfır’ diyerek tepkisini göstermesini bekliyoruz… CHP belediyeciliği; mezun olup diploma alamayacak kadar çok sınıfta kalmıştır. 

Uzaklara gitmeyin AK Parti’nin, Cumhur İttifakı’nın İzmir’in yerel idaresinde olduğu ilçelerimize dönüp bakınız… Belediye başkanlarının başarılarına; değişen ve gelişen kentsel dokuya bakınız… Ne mi göreceksiniz?  Kent hayatını, gündelik hayatı, sosyal hayatı kolaylaştıran, geleceği öngörerek adımlar atan hizmet anlayışını, başladığı işi bitiren icraat belediyeciliğini, yapılan yatırımları; belediye ile halk arasındaki güven ve uyumu göreceksiniz… 

BU TABLOYU 30 İLÇEDE DEĞİŞTİRECEĞİZ

Bu tabloyu İzmir Büyükşehir’de, 30 ilçede de hayata geçirmeyi hedefliyoruz… Yeter ki; İzmirliler, bizi bu yolda yetkilendirsin… Bizde pilavdan dönen olmaz… Sözümüz, namustur…

Şehirlerimizin kaderini belirleyecek olan bu önemli süreçte, birlik ve beraberlik içinde, yüksek bir motivasyonla hareket ederek büyük bir başarı elde etme azmimizle dolup taşıyoruz. Her bir teşkilat mensubumuz, bu kutlu yolda hemşehrilerimizin taleplerini ve beklentilerini en iyi şekilde anlamak için gayret sarf etti.

Şunu açıkça ifade etmek isterim ki, teşkilatımız hazır, motivasyonumuz yüksek ve hizmet odaklı adaylarımızla birlikte bu seçimlerde büyük bir başarı elde edeceğimize olan inancımız tamdır. Hemşehrilerimizin güçlü desteğiyle milletimizin gönlünde taht kurmuş bir hizmet anlayışıyla İzmir’de büyük başarılar elde edeceğimizi inanıyorum.”

Toplantıya İl Gençlik Kolları Başkanı Recep Tayyip Taslak, İl Başkan Yardımcısı Dilaver Kişili, İsmail Çiftçioğlu, Ayşe Cankurtaran, İl Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Işık katıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BERGAMA BELEDİYESİ ÇÖZÜM MERKEZİ VATANDAŞLARIN SORUNUNU ÇÖZÜYOR

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.